Virtual Aerial Operations / Виртуелне Ваздухопловне Операције
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svemir...Veliki i mali...

3 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Tue Apr 24, 2012 3:23 am

Sinocna kratka raspravica iznedju mene i Lacija me malo inpirisala da iskoristim google i proverim svoje tvrdnje sa TS-a.

Pa da krenemo... Wink

Antimateriju ipak cini malo vise od pozitivno naelektrisanih elektrona(pozitrona),prema vazecoj teoriji svaka poznata cestica ima svog antimaterijskog "parnjaka"... vise o tome [You must be registered and logged in to see this link.]

I kao sto rekoh sinoc, pozitroni se vec neko vreme koriste rutinski u medicinskoj dijagnostici...
[You must be registered and logged in to see this link.]

I evo jednog lepog bbc dokumentarca sa profesorom Jim Al-Khalili ...
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Tue Apr 24, 2012 9:31 am

A evo i za Druga Lacija jos jedan dobar kanal na youtube... [You must be registered and logged in to see this link.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Replay ...

Post  Guest Tue Apr 24, 2012 10:45 pm

Kuckanje po internetu je dobra i korisna aktivnost. Moze se mnogo toga nauciti , ali .....Sve sto je zapisano po enciklopedijama razne fele , uglavnom je prepisano iz autorskih dela i udzbenika uvazenih naucnika ,profesora i entuzijasta, naravno vrlo kompetentnih u datim oblastima....Nista se mi nismo raspravljali i sve je to tek bilo spomenuto , i ovako ili onako sve se svede na isto ...Medjutim , da bi stvarno nesto znao i imao odakle da " povuces " podatke validne i reprezentativne , treba citati knjige odn. udzbenike vodecih fizicara. U navedenim knjigama su pobrojane hiljade stranica napisanih od strane uvazenih i nagradjivanih mozgova danasnjice : Dakle, nabrajam ti naslove i autore ,tako sto prepisujem sa korica knjiga koje drzim u ruci ....kapiras ?? >

Stiven Hoking - TEORIJA SVEGA
Stiven Hoking - KRATKA ISTORIJA VREMENA
Brajan Grin - ELEGANTNI KOSMOS ( poseban akcenat na teoriji struna, odn. super struna i naravno do detalja objasnjena teorija materije i antimaterije o cemu se ne raspravlja na TS-u u toku nekoliko minuta !!! , kao i o predvidjanjima za koliko vremena i da li ce se uopste ikada ,uspeti " doci " do tzv . teorije svega )
Gregg Braden - BOZANSKA MATRICA
Michael Tablot - HOLOGRAFSKI SVEMIR
Micio Kaku - FIZIKA NEMOGUCEG ( zabavno stivo za osrednje poznavaoce fizike , da shvate kako fudbal i zene nisu sve zanimljivo na ovome svetu , barem ne onima sa IQ vecim od 80 )
Ricard Fajnman - QED ( kvantna elektrodinamika ) - Namerno sam je ostavio za kraj, jer ako ne baratas matematikom ..... zaboravi ! Medjutim trebalo bi je procitati jer je to u stvari biblija savremene fizike , koju je napisao Nobelovac ....

Da lepo je znati nabrojati atom , elektron, proton, neutron, kvark, u-kvark, d-kvark, struna, spin , bozon ,Plankova konstanta ......ali i imati sliku u glavi , koliko je to god moguce ,svega toga i svu korelaciju svega nabrojanog i naravno isto toliko nenabrojanog .....i svega povezanog preko kvantne teorije i teorije super- relativnosti ....koje se i ne trpe bas previse ....to je ono sto se zove znanje .....da ne davim dalje !
Internet je samo tu da se potsetis, ponesto dopunis i razjasnis .....eventualno !

Evo lepe adrese da se koliko -toliko oseti razmera gotovo svega : [You must be registered and logged in to see this link.]








Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Wed Apr 25, 2012 2:54 am

Svaka cast za knjige Laci ali ne mogu da na ne primetim tvoj ,pomalo arogantni, "sve na internetu je bulshit dok je u ovim knjigama tajna razumevanja realnosti" stav.Wink Izjava " na internetu moze svasta da se pronadje" (misli se na neproverene informacije) stoji, ali samo u slucaju kad neznas da razdvojis piskaranje od kvalitetnih multimedijalnih sadrzaja. Ovo se ne odnosi samo na naucne sadrzaje, odnosi se na internet uopste, od skidanja obicne igre ili filma do podataka o kvantnoj mehanici i sl. Veruj mi , na netu ces pronaci sve knjige koje posedujes i mnogo, mnogo vise od toga ukljucujuci i visecasovna predavanja naucnika na institutima sirom sveta od kojih su neki i autori tvojih knjiga .Da li odatle mozda mogu da se povuku "validni" podaci? Wink .Treba samo znati sta i gde trazis,ali to je vec druga prica...
Da su udzbenici i suvoparno slovo iz knjiga dovoljni za sticanje znanja zasto bi se covecanstvo uopste toliko trudilo oko organizovanja skolstva? POnekad je potrebno da ti neko verbalno prenese svoja znanja u cilju lakseg razumevanja ili , sto je mozda jos bitnije, u cilju pravilnog razumevanja tematike...

A kad vec pricamo o razumevanju i "vizuelizaciji" kvantne mehanike ...Jesi li siguran da i nakon procitanih silnih knjiga mozes da kazes da razumes i "vizualizujes" atom? Mozes li da shvatis kako je moguce da materija (cestice) moze da postoji na vise mesta istovremeno, mozes li da "obajsnis" cuveni eksperiment dvostrukog prozeza, jasna ti je kvantna spregnutost mozda? Ni mnogo veci umovi od nas nisu uspeli u shvate i "vizualizuju" kvantnnu teoriju(pa ni sami naucnici koji rade na istoj) iako se gotovo sva danasnja tehnologija zasniva na istoj, zasto i kako bi mi mogli? Imas li ti hrabrosti da kazes da "shvatas" Laci? Wink
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Wed Apr 25, 2012 6:12 am

Ja samo ne razumem ko je tebi muck'o kolu ???!!! Shocked
Nista ja ne razumem i kao sto rekoh to mozda razume dvadesetak ( najvise) ljudi na svetu. Samo pokusavam da shvatim o cemu se tu radi ....i sta me napadas bre covece, koji ti je ??! Citam , kontam, i mozda nesto i skontam....a to sto sam procitao pisali su pametni ljudi pa je , rekoh , logicno da im verujem ako su vec neki od njih dobili Nobelovu nagradu za fiziku. I opet , ne razumem sto si se navrz'o na mene .... Nesme covek nista da spomene i da se malo zeza !! Ajd' batalimo ovu temu i samo ti citaj po internetu a ja cu autorske tekstove i knjige . Svako onako kako misli da je bolje i sta tu ima lose ?! Cool
I nisam ni slucajno rekao da je sve na internetu sranje, vec da je prepisano ili dopisano od strane autora. Sto znaci da ako procitas izvorni tekst , nema potrebe da isti citas ponovo negde na drugom mestu , pa neka to bude i internet stranica ! I ' ajde popi neku kaficu i nemoj da me maltretiras ,nisam ti ja ( gospodja koju maltretiras da ti donese kafu , cigare , papuce ili sta ti ja znam .... Basketball Very Happy ) znas ?!


[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo ti na primer, kolika je razlika izmedju obimnosti dva teksta o istoj temi na wikipediji . Sto ce reci , uzmes autorsku knjigu, sa prevedenim tekstom i imas pravi uvid u temu. Zato sto to autori teme, fizicari , upravo pokusavaju da predoce " narodnim" jezikom ovako komplikovane teme , jer ih inace niko ziv ne bi razumeo .


ENDE ! THE END !



Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Zoky Wed Apr 25, 2012 10:27 am

Ja razumem sve a vi ste nubovi
Zoky
Zoky
Admin
Admin

Broj poruka : 188
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 36

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Thu Apr 26, 2012 12:45 am

Ti si Zoki king

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Thu Apr 26, 2012 6:26 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Zoky Thu Apr 26, 2012 6:29 am

There can be only ONE...

PS. Ajde na ts i pestani da kakis Very Happy
Zoky
Zoky
Admin
Admin

Broj poruka : 188
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 36

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Thu Apr 26, 2012 7:17 am

Posle devet , na poslu sam...Wink
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Fri Apr 27, 2012 2:13 am

Izvinjavam se Zokiju sto se usudjujem postaviti ovaj clanak, jer on koji sve razume i sve zna , nece imati potrebe da ovo procita .....ali ipak, mozda se smiluje i pogleda o cemu se tu radi , mozda mu je promakla koja tackica ili zarez , pa eto ...: [You must be registered and logged in to see this link.]

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Fri Apr 27, 2012 6:20 am

Dobar clanak Dedal...Zauzvrat, evo link za jedan od mojih omiljenih bbc dokumentaraca,ne o "anti" vec o jos misterioznijoj vrsti materije- The Dark Matter ... A bice toga i jos Wink

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Wed May 02, 2012 9:19 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Wed May 02, 2012 10:26 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Sun Aug 05, 2012 10:55 pm

Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty MARS [NEW!!!] Constellation : Manned Mission to Mars

Post  Guest Wed Sep 19, 2012 12:42 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

9' ciste zabave , za sve one kojima flasa piva ( ipak ) nije na prvom mestu . Wink


Last edited by DedaL! on Thu Sep 20, 2012 1:35 am; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Lule Wed Sep 19, 2012 7:13 am

браћа Марсовци има да памте тај дан кад им стигну Амери у визиту...ко индијанци Колумба! ('бем га радознала) Laughing
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Wed Sep 19, 2012 8:30 am

Nisam bas sasvim apolitican, ali malo zamara kada se sve svodi na politiku i dobro i zlo vezano uz istu. Ovo je nesto sto prevazilazi za mnogo nivoa sva politicka sranja i sve sto se desavalo ili ce se desavati krivicom ili zaslugom amera , rusa ili bilo koga. Lepota nauke je sto ima univerzalni jezik i znacenje, sto se njome uglavnom , bave ljudi koje zabole za bilo sta osim istrazivanja i nezasite radoznalosti. Nisam naucnik ali me veoma raduje tehnoloski napredak covecanstva ( jer NASA je multinacionalna , multietnicka ....) u celini i svaki pokusaj da se dokuci, proizvede ili " iskopa" nesto novo. Zato, ako Boga znate ( na ovoga se pozivam samo retoricki ) ne uvaljujte politiku i politicka sranja bas i ama bas svuda ako je ikako moguce. Hvala !
Uzivaj bre u spravicama i zamislima pametnih ljudi, zajebi politiku .....!!!!

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Lule Wed Sep 19, 2012 5:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

...ма слика говори више од речи...али на жалост чињенице говоре у прилог моје теорије...да ли ми - човечансто, овакви какви смо...имамо право да се шњувамо по свемир и прчкамо тамо негде...па погледајте бре шта свакодневно човек ради свом једином хабитату и где то води...у колонизацију других планета...човечанство је вирус и то опаки, онај резистентни што све загади што пипне! silent

пс. ''бункерисана'' слика марсовских протестаната због доласка Кјуриоситија... affraid
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Zoky Wed Sep 19, 2012 6:54 pm

DedaL! wrote:Nisam bas sasvim apolitican, ali malo zamara kada se sve svodi na politiku i dobro i zlo vezano uz istu. Ovo je nesto sto prevazilazi za mnogo nivoa sva politicka sranja i sve sto se desavalo ili ce se desavati krivicom ili zaslugom amera , rusa ili bilo koga. Lepota nauke je sto ima univerzalni jezik i znacenje, sto se njome uglavnom , bave ljudi koje zabole za bilo sta osim istrazivanja i nezasite radoznalosti. Nisam naucnik ali me veoma raduje tehnoloski napredak covecanstva ( jer NASA je multinacionalna , multietnicka ....) u celini i svaki pokusaj da se dokuci, proizvede ili " iskopa" nesto novo. Zato, ako Boga znate ( na ovoga se pozivam samo retoricki ) ne uvaljujte politiku i politicka sranja bas i ama bas svuda ako je ikako moguce. Hvala !
Uzivaj bre u spravicama i zamislima pametnih ljudi, zajebi politiku .....!!!!

NASA je multinacionalna, multietnicka, apoliticna i humanitarna koliko sam i ja kralj bocvane!!!
Zoky
Zoky
Admin
Admin

Broj poruka : 188
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 36

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Wed Sep 19, 2012 7:47 pm

Vid' sad' ovog.....Otkud ti izroni sad ?? Smile A znas o NASA-i isto k'o ja o heklanju ( mada ja o heklanju znam i vise ) . Nije to samo zgrada ili kompleks , njihove su kancelarije i laboratorije svuda : [You must be registered and logged in to see this link.] ( procitaj malo sire okolo ....edukuj se ....)
Al' necu trositi reci , jer'bo vidim ima vas isfrustriranih k'o pleve .....Nista patite vi sto ste deo ljudskog roda , a ja cu da uzivam. Jos cu da i otvorim jedno Staropramen Premium, dok budem citao naj novije vesti i gledao slicice sa Marsa. cyclops I ko vas .... tongue

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Lule Wed Sep 19, 2012 8:15 pm

опааа...пивце пре 9ам!? е па тога у Наси сигурно нема...не може капљица и освајање свемира! What a Face на страну капљица, респектујем и свемир и Насу...и ванземаљце и свакако човеков поглед упрт у небо...због тог погледа и те знатижеље смо ту данас где јесмо и то овакви какви јесмо...е сад што смо си ми тј. ја (полазим од себе наравно) по мало фрустриран, па јбг...таква ми околина...такве су могућности....а ево га и 20. у месецу иде ми рата за кола... Rolling Eyes

пс. омиљени жанр у литератури и филмски су ми баш управо СФ...Дине...Звездани ратови...а што има тек лепих СФ причица...
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Vecko Wed Sep 19, 2012 8:41 pm

Ozive nam forum od kad si dosao Milad'ne! Very Happy
Evo i od mene malo da, da doprinesem temi...Samo za kolegu Dedala!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Guest Thu Sep 20, 2012 12:18 am

Aaaaaaa...tebe cu Vecko posebno .....pored Ledenog na isti onakav " spomenik " .....

PS. Pivo spada u grupu prehrambenih proizvoda !? , tako da ako ga umereno i ravnomero ( 1 flasa svakih sat, sat i po ) konzumiras nece da bidnes drunken . Povecava kolicinu B vitamina , sto je dobro, smanjuje senzibilnost na budale, sto je isto tako dobro, a i pomaze kod izbacivanja kamencica iz bubrezi, sto je naj bolje od svega ....Tako da ga moj Dr. prepisuje kao obavezan rekvizit u danasnje bremenito vreme . Cool

E da , i mali dodatak za ovog samotnog vuka da vidi i po mogucstvu oseti sta znaci timski doziveti uspeh u isto tako timski ulozenom naporu i znanju u nesto : [You must be registered and logged in to see this link.]

Guest
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Limundo

Post  Gost Thu Sep 20, 2012 7:18 pm

Već vidim, za jedno xy godina, kad neka istražvačka misija ode na Mars, a neki baja špricelkungzip mehaničar nađe rovera, vrati ga na zemlju i stavi na Limundo na licitaciju Very Happy

Gost
Guest


Back to top Go down

Svemir...Veliki i mali... Empty Re: Svemir...Veliki i mali...

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum