Virtual Aerial Operations / Виртуелне Ваздухопловне Операције
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скандалозно!!! :О

2 posters

Go down

Скандалозно!!! :О Empty Скандалозно!!! :О

Post  Lule Sun Sep 16, 2012 4:58 am

шта је то скандалозно!?

елем...од појаве аероплана као ратне машине и људи који управљају истима, у првом свеЦком рату, французи приметише да поједини пилоти се издвајају по својим вештинама и да су бољи од других што резултираше бројем оборених непријатељских аероплана у МВБ...и тако настадоше Асови... (пилот који обори више од 5 авиЈона је Ас!)...та пракса се устали од тад...преко други свеЦки рат па све до сад...

е шта је ту сад скандалозно!? па скандал је да ево ми начињесмо 100 година/1 век авијације, а ми Срби, што се увек бусамо у груди јуначке, немамо нити једног Аса!!! бавих се овом темом, али Н Е М А га таки...беше један у шпански рат наш човек...али непотврђен...''браћа'' 'рвати су шов правили на источни фронт, али то је друга тема...ми немамо Аса... Sad

Хилсфрук, Лулац!
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Скандалозно!!! :О Empty Re: Скандалозно!!! :О

Post  Vecko Sun Sep 16, 2012 10:12 am

Interesantno...Posto si vazduhoplovni entuzijasta i spadas u poznavaoce avijatike jel'te, imas li mozda neko neko objasnjenje za ovu "anomaliju"? Mozda zato sto u vreme starig dobrih dogfajtova nismo imali avione ili mislis da je nesto drugo po sredi?
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Скандалозно!!! :О Empty Re: Скандалозно!!! :О

Post  Lule Sun Sep 16, 2012 7:22 pm

па 'бем ли га Вецко...барем ратова нам никад није мањкало! Куриозитет да буде већи, да смо ми - Серби, још '912. године употребили аероплан у ратне сврхе...приликом опсаде Скадра. Тад су чак шта више између осталих и американци слали своју војну делегацију да виде то чудо од технике (гле сад 'ди је УСАФ а види нас....!)...и у први светски рат тек пред крај рата нешто покушавамо...а до тада имадосмо пилоте у француском ваздухопловству у чувеној ескадрили Роде! Али и опет, ни један не обори 5 швапских аероплана...У шпанском рату, на страни републиканаца, е ту МОЖДА имамо потенцијалног аса Божидара Бошка Петровића (5 победа и 3 непотврђене)! Летео на совјетски/руски И-15...тамо, у Шпанији и погибе...(за Бошка важи да дели једно обарање Месершмита бф-109 што је изгледа и прво забележено обарање овог авиона у рату!!!)...Други светски рат...6.априлски рат...пилоти 102. ескадриле, борише се...али аса не би...имадосмо бф-109Е (модеран апарат за то време!), Харикене (никакав учинак ја не нађох од њих), 6, да целих шест ИК-3...итд. Углавном држава пропаде за 12 дана, маса ваздухопловаца бежи у северну Африку и тамо се прикључују РАФ-у...а неки бегају америма...пред крај рата, '44. у састав НОВЈ поново се формира ваздухопловство...савезници давају Спитфајере и Харикене а ''браћа'' руси Јакове и Ил-2 Штурмовике...аса и даље нема па нема...а зашто!? ...скоро читах како је један аналитичар окарактерисао тзв. ''балканско ратиште''...''место где се ратови воде на примитиван начин'' тако да се одсуство авијације подразумева...широка тема и кој да чука више... Rolling Eyes

пс. опет морам да споменем ''браћу'' хрвате и њихово тзв. ''зракопловство неовисне...'', елем, фине успехе тј. пилоте/асове са пристојним бројем победа у ваздушним дуелима су имали...али то је посебна прича...

Хилсфрук!
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Скандалозно!!! :О Empty Re: Скандалозно!!! :О

Post  Vecko Sun Sep 16, 2012 9:51 pm

E to se zove post...Udaricu ti jednu reputaciju! Very Happy A mozda dodam nazivu teme "gde nestadose serbski asovi?"
Vecko
Vecko
Super Administrator
Super Administrator

Broj poruka : 420
Datum upisa : 2011-12-14
Godina : 43
Lokacija : YU

https://virtualaerialops.serbianforum.info

Back to top Go down

Скандалозно!!! :О Empty Re: Скандалозно!!! :О

Post  Lule Sun Sep 16, 2012 10:36 pm

јаоо кад имам пос'о са дилетантима...и опет тај твој назив не би био коректан...како ''где се дедоше...'' кад их нисмо ни имали...!? а писати о свим тим темама захтева управо такве ако не и веће постове...

...одо сад код адвоката...ћу се тужим са комшијом...за међу наравно...јер ја сам прави Србин! pirat

Хилсфрук!
Lule
Lule
Test Pilot
Test Pilot

Broj poruka : 130
Datum upisa : 2012-08-25
Lokacija : Third Reich

Back to top Go down

Скандалозно!!! :О Empty Re: Скандалозно!!! :О

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum